A A A

Tym razem skupimy się na tym w jaki sposób można w Polsce i w Europie odebrać kanały telewizyjne z Państwa Izrael. Jest to niewielkie państwo leżące na Bliskim Wschodzie nad Morzem Śródziemnym liczące niespełna 9 mln mieszkańców.

Kanałów telewizyjnych nadawanych z Izraela na terenie Europy jest bardzo mało. W prosty sposób można odebrać z satelitów Astra 19,2°E (j. francuski) i Eutelsat HotBird 13°E kanał międzynarodowy o profilu informacyjnym z Izraela - I24 News w języku angielskim i francuskim. I24 News nadaje swój program osobno także w języku arabskim, ale dostępny jest jedynie w krajach basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie.

i24News French

 

Głównym systemem satelitarnym na którym nadawane są kanały z i dla Izraela jest Amos na pozycji 4°W. Tam oprócz kilku kanałów niekodowanych rodem z Państwa Izrael w języku hebrajskim, jest też nadawana płatna platforma cyfrowa Yes. Tam oprócz stacji z Izraela jest nadawanych wiele kanałów międzynarodowych w językach: angielskim, arabskim a nawet rosyjskim. Nie brakuje także znanych kanałów jak MTV, Discovery czy Fashion TV. Jednakże nie da się na terenie Polski odebrać sygnału z tego satelity ponieważ wiązka skierowana jest na Izrael i okoliczne kraje na Bliskim Wschodzie.

Na terenie Europy do niedawna nie było możliwości odbioru telewizji satelitarnej z Izraela w języku hebrajskim. Od pewnego czasu na satelicie Eutelsat 9°E jest nadawany kanał TIN - The Israeli Network. Sygnał jest dostępny na terenie niemalże całej Europy.

TIN - The Israeli Network

Jest to kanał dla mieszkańców Izraela czasowo przebywających za granicą - taki odpowiednik naszej TVP Polonia - i zwykle jego przekaz jest kodowany więc na co dzień dostępny wyłącznie przy użyciu specjalnego dekodera z kartą kodową.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać